Sklep internetowy ze specjalistyczną bielizną dla kobiet — Mimay

Sklep internetowy ze specjalistyczną bielizną dla kobiet — Mimay

Klient: Mimay

Rok: 2023

Zakres prac:
Prototyp
Projekt graficzny
Implementacja


Naszym zadaniem było stworzenie funkcjonalnego i intuicyjnego sklepu, który nie tylko dobrze uwydatni zalety produktów, ale również będzie bardzo atrakcyjny wizualnie i przede wszystkim idealnie odzwierciedli charakter i otoczkę całej marki.

Mimay to marka stworzona przez kobiety i dla kobiet, która oferuje specjalistyczną bieliznę dedykowaną na „te dni” – z myślą o komforcie, bezpieczeństwie i dobrym samopoczuciu.

Zapraszamy do zapoznania się z procesem tworzenia sklepu internetowego Mimay.


Prototyp sklepu internetowego ze specjalistyczną bielizną dla kobiet — Mimay

Prototyp — makieta sklepu internetowego

Rozpoczęcie projektowania sklepu online dla Mimay zaczęliśmy od opracowania wstępnej koncepcji strony — prototypu. Na tym początkowym etapie, cała nasza uwaga była skoncentrowana na stworzeniu podstawowego szkicu witryny i zidentyfikowaniu jej kluczowych elementów i sekcji, jeszcze zanim zaczęliśmy pracę nad szczegółowym projektem graficznym.

Wykorzystując narzędzia tj. jak Figma i Miro, tworzymy środowisko, w którym zespoły projektowe i klienci mogą wspólnie obserwować i omawiać strukturę strony już od jej pierwszych wersji. Dzięki temu podejściu komunikacja jest bardziej efektywna, a wprowadzanie zmian staje się łatwiejsze i bardziej elastyczne.

Makieta sklepu iinternetowego w programie Figma
Prototyp w Figmie

Od samego początku planujemy rozmieszczenie wszystkich elementów strony, włączając w to różne sekcje, teksty, elementy graficzne, multimedia oraz przyciski CTA, aby zapewnić intuicyjność i użyteczność na każdym etapie nawigacji przyszłego użytkownika.


Projekt graficzny sklepu internetowego Mimay

Projekt graficzny sklepu online

Pracę nad projektem graficznym sklepu internetowego dla marki Mimay rozpoczęliśmy z pełną świadomością o istotności i delikatności tematu, jakim jest bielizna menstruacyjna dla kobiet. Od samego początku było dla nas jasne, że strona musi być zarówno funkcjonalna, jak i piękna, aby odzwierciedlać wartości marki.

Estetyka strony to harmonijne połączenie pastelowych odcieni różu, fioletu, kremu i bieli, które subtelnie, ale wyraziście oddają delikatność i intymność tematu miesiączki. Minimalistyczny design strony stanowi doskonałe tło dla czarnych, elementów graficznych, komunikatów i przycisków CTA, które zdecydowanie, ale wciąż dyskretnie przyciągają uwagę.

Sekcja hero sklepu jest wyrazista, ale nie nachalna. W tle jasne barwy, na pierwszym planie – wyrazisty przycisk CTA oraz wizerunek twórczyni marki Mimay, która z pasją i zaangażowaniem dzieli się swoją wizją i produktami z kobietami. Informacje o możliwości zwrotu i darmowej dostawie są wyeksponowane na pasku na samej górze strony, by od razu zapewnić klientki o bezpieczeństwie i wygodzie zakupów.

Sekcja hero sklepu internetowego Mimay

Dbaliśmy o to, aby każdy element strony był starannie przemyślany. Zamiast ściany tekstu, użytkowniczki znajdą tu dobrze poukładane i atrakcyjnie przedstawione informacje, wzbogacone ikonami, zdjęciami i innymi elementami graficznymi. Rozumiemy, że odpowiednia prezentacja treści ma kluczowe znaczenie dla komfortu i satysfakcji klientek.

Treści w sklepie internetowym Mimay

Oferta produktów jest zaprezentowana w czytelny i atrakcyjny sposób. Każda kobieta może szybko i łatwo znaleźć to, czego potrzebuje, a dodatkowo zanurzyć się w edukacyjne treści, które znajdują się na blogu. Blog, wyposażony w wyszukiwarkę, stanowi platformę, na której autorka projektu Mimay dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami.

Blog w sklepie internetowym Mimay

Sekcja „jak to działa?” to miejsce, gdzie zainteresowane klientki znajdą szczegółowe informacje o produktach. Jako że bielizna menstruacyjna Mimay to wciąż innowacyjne rozwiązanie, zależało nam, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania, zapewniając komfort i pewność zakupu.

Opisy w sklepie internetowym Mimay

sekcja jak to działa sklepie internetowym Mimay

Sekcja „o nas” z opisem doświadczenia, misji i wizji marki buduje zaufanie, a wszechobecny wizerunek twórczyni produktów podkreśla autentyczność i indywidualność marki.

Zakładka o nas w sklepie internetowym Mimay


Proces wdrożenia sklepu internetowego Mimay

Zakodowanie sklepu internetowego

Podczas tworzenia sklepu internetowego dla marki Mimay, ważnym krokiem było jego wdrożenie przy użyciu programu Elementor. Jest to narzędzie umożliwiające intuicyjne modelowanie wyglądu strony. Po finalizacji prac klient posiada swobodę wprowadzania niezależnych zmian w treściach strony, unikając potrzeby angażowania agencji.

W procesie kodowania zintegrowaliśmy wcześniej przygotowane funkcjonalności, które sprawiły, że witryna nie tylko estetycznie się prezentuje, ale również realizuje określone cele biznesowe.

         Moduł e-commerce

To funkcjonalność, która przekształca stronę w pełnoprawny sklep online, pozwalając klientom na przeglądanie asortymentu oraz umieszczanie produktów w koszyku. Zintegrowaliśmy opcje szybkiego logowania za pomocą konta Facebook czy Google. Co więcej, integracja z bramkami płatności oferuje różnorodne opcje, takie jak Blik, PayPo czy klasyczny przelew bankowy.

moduł e-commerce w sklepie internetowym mimay

         Formularz kontaktowy

Znajdujący się w zakładce „kontakt”, prosty i czytelny formularz, ułatwia klientom komunikację z firmą.

Formularz kontaktowy w sklepie internetowym Mimay

         Formularz subskrypcji newslettera

Dodaliśmy funkcję, która pozwala odwiedzającym zapisać się do bazy mailingowej. To kluczowy krok w kształtowaniu relacji z potencjalnymi klientami. W zamian za udostępnienie adresu e-mail, osoby te otrzymują specjalną promocję na start.

Formularz zapisu do newslettera w sklepie www Mimay

Zainteresował Cię ten projekt sklepu? Pamiętaj, że możesz zobaczyć go w pełnej krasie na naszym Behance. Nie przegap również okazji, by zobaczyć nasze pozostałe realizacje!

Chcesz założyć swój własny e-commerce? Umów się z nami na darmową konsultację!

Jak zrobić to dobrze...
żeby poczuć efekty?

Autorzy projektu

Szymon

Mateusz

Łukasz Bulla

Starszy Grafik

Wioletta

Elementor Developer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *