Strona internetowa dla trenera personalnego — Kuźnia Wysportowanego Ciała

 

Strona internetowa dla trenera personalnego - Kuźnia Wysportowanego Ciała

Klient: Trenerzy personalni — Kuźnia Wysportowanego Ciała

Rok: 2023

Zakres prac:
Prototyp
Projekt graficzny logo
Projekt graficzny strony internetowej

Implementacja


Naszym zadaniem było stworzenie przykuwającej uwagę, prostej w obsłudze i funkcjonalnej strony internetowej z możliwością rezerwacji treningów indywidualnych dla trenerów personalnych z Kuźni Wysportowanego Ciała.

Trenerzy oferują swoim klientom indywidualne podejście oraz treningi funkcjonalne, które skupiają się na budowaniu siły, wytrzymałości i ogólnej kondycji ciała. Wiedza o tej firmie była kluczowa dla naszej dalszej pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym procesem tworzenia strony internetowej dla trenerów personalnych z Kuźni Wysportowanego Ciała.


Prototyp strony internetowej dla trenera personalnego

 

Stworzenie prototypu — makieta strony internetowej dla trenera personalnego

Pierwszym etapem naszego procesu w realizacji strony internetowej dla trenerów personalnych było stworzenie prototypu, zwanego również makietą strony. Ta faza polegała na stworzeniu wstępnej wizualizacji, która służyła do prezentacji układu witryny jeszcze przed rozpoczęciem projektu graficznego. 

Do robienia prototypów używamy narzędzi, takich jak Miro lub Figma. Te platformy umożliwiają nam i naszym klientom wizualizację pełnej struktury witryny (strony głównej ze wszystkimi podstronami) na wczesnym etapie, co pozwala na efektywne przekazywanie i dopracowywanie pomysłów. Już na samym początku ustalamy umiejscowienie poszczególnych sekcji, tekstów, obrazów, wideo i przycisków CTA.

Projektując stronę dla trenerów, dużą wagę przywiązaliśmy do intuicyjności i łatwości nawigacji. Dzięki temu użytkownicy mogą bez żadnego problemu znaleźć potrzebne im informacje i dowiedzieć się więcej o oferowanych usługach. Zaplanowaliśmy też różne formy prezentacji usług — od tekstów informacyjnych, po materiał wideo, który pomaga lepiej zrozumieć, na czym polega oferowany przez trenerów trening funkcjonalny.

Prototyp strony internetowej w Figmie

Podczas etapu budowania prototypu przykładamy wielką wagę do ciągłego kontaktu z naszymi klientami — Po jego przygotowaniu zorganizowaliśmy spotkanie online, podczas którego zaprezentowaliśmy naszą pracę i przekazaliśmy klarowne wytyczne dotyczące sposobu zgłaszania ewentualnych uwag ze strony klienta.


Projekt graficzny strony internetowej dla trenerów personalnych

Projekt graficzny

Prócz projektu strony, w naszych rękach leżało również zaprojektowanie samego logo marki. Logo jest jednym z najważniejszych elementów identyfikacji wizualnej firmy. Projektując go dla trenerów z Kuźni Wysportowanego Ciała, inspirując się samą nazwą marki, połączyliśmy elementy młota kowalskiego, hantli i płomieni. Każdy z tych elementów jest symboliczny: młot kowalski reprezentuje ciężką pracę i determinację, hantle symbolizują trening i wysiłek, a płomienie przemianę i wynikające z niej rezultaty. Ta symbolika została następnie przeniesiona na projekt graficzny samej strony internetowej, by stanowić z nią spójną całość.

Logo na stronę internetową dla trenerów personalnych

Podczas projektowania graficznego strony internetowej dla siłowni skupiliśmy się na tworzeniu wyrazistej, ale harmonijnej atmosfery. Wybraliśmy ciemną oprawę, która kontrastuje z jaskrawymi odcieniami czerwieni i bieli. Ten kontrast kolorystyczny ma na celu oddanie intensywności i dynamiki treningów, które są oferowane w „Kuźni” przez trenerów personalnych. Użycie intensywnych kolorów pomaga również przyciągnąć uwagę użytkowników na najważniejsze elementy strony. 

Przyciski CTA na stronie głównej i podstronach zaprojektowaliśmy tak, by były dobrze widoczne i wyróżnione wyrazistym kolorem — mają zachęcać potencjalnego klienta do skorzystania z treningu indywidualnego.

Sekcja hero strony głównej dla trenerów personalnych

Szatę graficzną przyozdobiliśmy licznymi ikonami, zdjęciami i płomieniami w postaci gifów, które stanowią integralną część identyfikacji wizualnej. Do robienia projektów graficznych używamy wcześniej wspomnianej Figmy, która w łatwy sposób pozwala na wstawianie uwag klienta, co ułatwia potem nanoszenie drobnych poprawek (których może być wiele i które zawsze bierzemy pod uwagę, aby spełnić oczekiwania klienta). 


Kodowanie strony internetowej dla trenerów personalnych

Zakodowanie strony internetowej

Zakodowanie strony dla trenerów stanowiło kluczowy element finalizacji procesu jej budowy. Ten etap sfinalizowaliśmy z wykorzystaniem Page Buildera Elementor, który obecnie cieszy się ogromną popularnością i dynamicznym rozwojem. Jest on nie tylko niezwykle intuicyjny w obsłudze, lecz także umożliwia łatwe samodzielne rozszerzanie możliwości strony. Dzięki naszej elastycznej metodologii kodowania w Elementorze przyszłe rozbudowywanie strony w dowolnym kierunku (bez konieczności zaangażowania dodatkowej pomocy zewnętrznej) jest na wyciągnięcie ręki klienta.

Ważne jest zapewnienie klientowi możliwości łatwej edycji i rozbudowy serwisu. Ułatwia to utrzymanie strony na bieżąco, umożliwiając szybką reakcję na zmieniające się potrzeby biznesowe i oczekiwania użytkowników. Klient nie jest więc zmuszony do regularnego korzystania z usług agencji, co zapewnia mu większą kontrolę i niezależność.

           System do rezerwacji treningów

Kluczowym elementem, który został zaimplementowany przy kodowaniu strony, jest prosty i przyjazny dla użytkownika system rezerwacji treningów, w tym przypadku wykorzystaliśmy wtyczkę Bookly. Dzięki formularzowi zintegrowanemu  z Kalendarzem Google, użytkownicy mogą łatwo zapisać się na wybraną usługę w dogodnym dla siebie terminie. To rozwiązanie nie tylko ułatwia proces rezerwacji, ale również pozwala na lepszą organizację pracy trenerów.

System rezerwacji treningów indywidualnych na stronę internetową

Cały projekt można obejrzeć na naszym Behance.

Potrzebujesz pięknej i profesjonalnie wykonanej strony internetowej? Umów się z nami na bezpłatną konsultację!

Jak zrobić to dobrze...
żeby poczuć efekty?

Autorzy projektu

Łukasz Bulla

Starszy Grafik

Mateusz

Patryk

Elementor Developer

Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *