Usługa SEO i pozycjonowanie

SEO, czyli search engine optimization, to nic innego jak optymalizacja stron internetowych w taki sposób, aby znalazły się jak najwyżej w wyszukiwarce Google. Robi się to między innymi poprzez wykorzystywanie odpowiednio dobranych słów kluczowych. Nie jest to jednak jedyny warunek znalezienia się wysoko na liście wyników wyszukiwarki. Czy warto korzystać z usługi SEO? Co można dzięki temu osiągnąć?


Usługa SEO i optymalizacja strony internetowej – czy warto?

Usługa SEO w wyszukiwarce Google odbywa się zgodnie z określonymi algorytmami. Optymalizacja strony pod kątem SEO pozwala na dostosowanie jej do tych algorytmów, dzięki czemu mamy szansę na znalezienie się wyżej na liście. A to z kolei zwiększa ruch na stronie, pomaga w pozyskiwaniu klientów i sprzyja zwiększaniu rozpoznawalności firmy. Warto pamiętać, że w branży e-commerce aż 75% przychodu uzyskuje się właśnie dzięki wysokiej pozycji w Google. Dlatego z pewnością warto pomyśleć o optymalizacji strony www pod kątem seo.

Co obejmuje optymalizacja SEO?

Dobór fraz kluczowych

To jedne z najważniejszych aspektów optymalizacji strony internetowej pod kątem seo. Metody doboru fraz kluczowych ulegają zmianom, w zależności od tego, co klienci wpisują w oknie wyszukiwarki. Ostatnio coraz częściej używa się tzw. fraz Long Tail (długoogonowych). Składają się one z kilku słów, tj. „jak stworzyć bazę danych osobowych”, „jak pozyskiwać potencjalnych klientów” itp. Wykorzystanie fraz długoogonowych pozwala dotrzeć do mniejszej, ale za to ściśle określonej grupy klientów. W ten sposób Twoją stronę odwiedzi co prawda mniej osób, ale większa część z nich skorzysta z Twoich usług.

Największy ruch na stronie generuje zastosowanie fraz ogólnych. Są to wyrażenia składające się z 1 lub 2 słów. Warto jednak pamiętać, że osoby wpisujące w oknie wyszukiwarki np. „pozycjonowanie stron” możemy poszukiwać firmy oferującej usługi SEO albo poradnika pozycjonowania stron www. Intencji może być wiele, i dlatego frazy ogólne niosą za sobą ryzyko, że nasze działania  nie zostaną skierowane do właściwej grupy.

W przypadku biznesów o lokalnym zasięgu dobrze sprawdzą się frazy regionalne. Są to wyrażenia typu „usługi budowlane Wrocław”. Zawierają one informacje na temat lokalizacji klienta i szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku biznesów lokalnych.

Optymalizacja strony www

Optymalizacja stron internetowych obejmuje :

  • audyt SEO,
  • tworzenie prostych i przyjaznych adresów URL,
  • badanie indeksacji witryny,
  • udostępnianie strony (np. poprzez linki zewnętrzne),
  • dostosowanie meta danych,
  • optymalizację treści,
  • linkowanie wewnętrzne,
  • dostosowanie witryny pod urządzenia mobilne,
  • działania przyspieszające wczytywanie strony.

Konfigurację Google Serach Console

Narzędzia i raporty dostępne w Search Console pozwolą Ci zmierzyć ilość ruchu pochodzącego z wyszukiwarki Google, rozwiązać problemy i sprawić, by Twoja witryna wyglądała świetnie w wynikach wyszukiwania.

Skontaktuj się z nami

Nasza agencja udowadnia, że tworzenie stron www może być ekscytującym procesem!

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

– Dawid Kotrys

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.