Organizacja webinarów

Webinary to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów docierania do szerokiej grupy odbiorców. Dają cały szereg możliwości. Przede wszystkim pozwalają na kontakt z wieloma osobami w tym samym miejscu i czasie. Szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku prowadzenia szkoleń, marketingu treści czy działania w mediach społecznościowych. Ze względu na możliwość transmisji online, ta forma spotkań nie narzuca absolutnie żadnych ograniczeń geograficznych. Dlatego możesz zebrać znacznie większą liczbę uczestników, którym zaprezentujesz swoje materiały lub też zaoferujesz swoje usługi i produkty.


Organizacja webinarów pozwala na upewnienie klientów, że posiadasz wiedzę na temat swojej branży, a co za tym idzie, Twoja firma świadczy usługi na najwyższym poziomie. Ponadto znacznie łatwiej o zaangażowanie uczestników, jeśli widzą oni Twoją twarz i mogą na bieżąco zadać Ci nurtujące ich pytania.

O czym należy pamiętać organizując webinar?

Interesujący temat

Jeśli chcesz, aby Twoje webinary przyciągały słuchaczy, musisz przede wszystkim odpowiednio dobrać tematy, treści i materiały. Pamiętaj – nawet przygotowanie najlepszej prezentacji i dopracowanie każdego szczegółu spotkania nie zastąpi dogłębnej analizy potrzeb, celów i zainteresowań uczestników. Dlatego też przygotowując się do organizacji webinaru dobrze jest zebrać feedback. Możesz to zrobić za pośrednictwem swojej strony internetowej albo social mediów. Dzięki temu łatwiej dotrzesz do odpowiedniej grupy osób. Możesz również zaangażować potencjalnych uczestników w wymyślanie tematu webinaru. Wystarczy, że stworzysz w social mediach ankietę, w której podasz im kilka propozycji. Warto również zachęcić uczestników do wysuwania własnych propozycji.

Dostęp do informacji o organizacji webinaru

Trzeba też pamiętać o jednej żelaznej zasadzie – komunikat musi dotrzeć do odbiorców. W przeciwnym razie nawet organizacja webinarów najlepszej jakości nie będzie miała sensu, bo nikt w nich nie będzie uczestniczył. Dlatego też warto zadbać o to, aby jak najwięcej osób miało dostęp do wydarzenia na facebooku albo innych form informacji. Pozwoli Ci to nie tylko na zebranie odpowiedniej liczby uczestników, ale też na zaangażowanie każdego potencjalnego klienta w relację, a w związku z tym na lepszy kontakt z nim.

Oprócz social mediów i strony internetowej można jeszcze informować o organizacji webinarów na wiele innych sposobów. Jednym z nich jest – bardzo popularny – landing page (czyli inaczej strona lądowania). Pozwala ona jednocześnie na poinformawanie o organizacji webinaru oraz ułatwienie mu dokonania zakupu. Jeśli na swojej stronie lądowania umieścisz formularz kontaktowy, możesz również zacząć budować bazę danych osobowych, które później wykorzystasz do wysyłania wiadomości e-mail albo innych działań marketingowych.

Jeżeli posiadasz już swoją bazę kontaktów, możesz również wysłać każdej z osób e-mail z zaproszeniem na webinar lub szkolenie. Dzięki temu sprawisz, że chętniej wezmą w nim udział jako uczestnicy. Musisz jednak pamiętać, że takie działania trzeba podjąć odpowiednio wcześnie. Dzięki temu Twoi klienci będą mieli możliwość ułożenia sobie grafiku.

Kwestie techniczne

Organizacja webinarów wymaga również uwzględnienia ich realizacji od strony technicznej. Możesz przygotowywać się całymi tygodniami, ale wszystko na nic, jeśli Twoje narzędzie nie zda egzaminu. Dlatego warto przeprowadzić próbne spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną na żywo. W ten sposób nie tylko sprawdzisz jakość transmisji pod kątem technicznym, ale również dopracujesz prezentację!

Organizujemy webinary od początku do końca!

Jak przebiega u nas organizacja webinarów?

Zbieranie informacji

Na początku dokładnie badamy potrzeby, problemy i zainteresowania potencjalnych uczestników. Dzięki temu wiemy, jak dostosować treść wydarzenia, jakie usługi zaoferować za jego pośrednictwem i jak dopracować szczegóły jego realizacji. Pomaga nam to również w pozyskiwaniu danych osobowych użytkowników, którzy zapisują się na webinar.

Przygotowanie prezentacji

Do jej stworzenia powinno się wykorzystywać wyłącznie sprawdzone materiały. Dobrze jest również pamiętać o przedstawieniu konkretnych danych liczbowych, tabel, wykresów itp., dzięki któremu Twój webinar lub szkolenie staną się znacznie bardziej wiarygodne, a tym samym uczestnicy będą bardziej skłonni do postrzegania Cię jako eksperta!

Landing page

Organizując spotkanie online należy jak najbardziej ułatwić klientom zapisywanie się. Dlatego też landing page  jest często bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy jedno kliknięcie i – jeśli na stronie znajduje się formularz – podanie informacji o sobie, takich jak adres czy nr. tel.

Podziękowanie

Dużym ukłonem w stronę klienta jest stworzenie strony, na której podziękujemy mu za zapisanie się na webinar. To znacznie ociepli Twój wizerunek i zachęci klienta nie tylko do uczestnictwa w spotkaniu online. Zamieszczenie na stronie wzbudzającego emocje obrazu jeszcze wzmocni przekaz.

Konfiguracja formularza kontaktów z newsletterami

W organizowaniu webinarów i szkoleń bardzo przydatna jest automatyzacja marketingu. Dlatego dbamy o to, aby informacja o Twoim spotkaniu online szybko dotarła do wszystkich osób, które wypełnią formularz lub zaznaczą klauzulę „wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych…”.

Wysyłanie powiadomień

Sam fakt, że klient zapisze się na wydarzenie, nie oznacza jeszcze sukcesu. Każdy może przecież zapomnieć lub pomylić czas! Dlatego niezależnie od tego, czy organizujesz webinar, czy prowadzisz szkolenia, ważną częścią całego procesu jest wysyłanie powiadomień z podstawowymi informacjami. Dobrym pomysłem jest również zawarcie w nich również wezwania do działania – np. jeśli chcesz skontaktować się z nami, zadzwoń pod nr. ……. lub napisz na adres …….”

Przeprowadzenie webinaru zakończonego sprzedażą

Webinar odbywa się w zaciszu domu organizatora. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie otoczenia do własnych potrzeb. Wystarczy jedynie wgrać prezentację do systemu i gotowe!  Dodatkowo nasza agencja udostępnia pokój konferencyjny.

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę?

Nasze doświadczenie pozwala nam  wysyłać maile do klientów w najbardziej odpowiednim czasie, Potrafimy też stworzyć dobrze konwertującą stronę landing page. Uzyskujemy konwersje powyżej 40% w przypadku pierwszego kontaktu, a w przypadku dłuższej relacji – nawet powyżej 50%! Dbamy przy tym wszystkim o jakość  webinarów, dobre relacje z klientami i pozytywny wizerunek Twojej firmy.

Jeżeli chciałbyś prowadzić skuteczne spotkania ze swoimi klientami na żywo, prowadzić szkolenia albo uzyskać wsparcie techniczne w realizacji wydarzenia w mediach społecznościowych, to zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

– Dawid Kotrys

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

Zgoda*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.