Social Media

Facebook i Instagram to dziś podstawa. A szczególnie jeśli podchodzisz poważnie do swojego biznesu i chcesz skutecznie dotrzeć do swojej grupy docelowej. Dlatego też zaprzęgnięcie tych portali do swoich kampanii reklamowych i budowania wizerunku marki to dziś wręcz obowiązek.


Po co prowadzić działania w social mediach?

Ponieważ dzięki temu możesz zbudować swoją grupę odbiorców zainteresowanych konkretnymi tematami, a dzięki temu zdobyć nowych klientów! Większość dużych, małych i średnich firm już korzysta z tej możliwości, i dlatego fanpage na Facebooku, profil na Instagramie czy działania w innych mediach (tj. Linkedin albo X) to dziś w zasadzie obowiązek.

Lajki, obserwatorzy i zaangażowanie – to kolejny powód. Media społecznościowe pozwalają bowiem skłonić potencjalnych klientów do podejmowania określonych działań, co sprawia, że masz możliwość nawiązania silniejszej relacji z nimi. A mocniej przywiązani klienci będą bardziej skłonni do robienia zakupów!

Fanpage na Facebooku i profil na Instagramie (Linkedinie, X-ie, Tik Toku…) ma również istotny wpływ na pozycjonowanie strony www. Dlaczego? Ponieważ pomagają zwiększać rozpoznawalność marki, a tym samym jej nazwa jest coraz częściej wpisywana w wyszukiwarce Google!

Poza tym social media mają istotne znaczenie z jeszcze jednego powodu – dają Ci dostęp do prawie 20 mln Polaków, którzy z nich korzystają! A warto zaznaczyć, że w skali światowej ta liczba jest duuużo większa!

Prowadzenie fanpage na Facebooku

Social media to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zbudować rozpoznawalną markę, ale pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim nawet najbardziej interesujące i rzucające się w oczy kampanie reklamowe nie zwiększą liczby Twoich potencjalnych klientów, jeśli nie trafią do odpowiednich osób. Nie ma w końcu sensu reklamować każdemu karmy dla kotów albo zachęcać do zakupu zestawu do nurkowania.

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić, jest dokładna analiza Twojej grupy docelowej oraz tego, co oferują jej konkurencyjne firmy. Przejrzyj dokładnie, w jakim stylu zwracają się do swoich odbiorców. Przestudiuj opinie. Zwróć szczególną uwagę na te negatywne, ponieważ to właśnie one wskazują Ci pole do popisu!

Działaj według strategii. Prowadzenie fanpage „na oślep” sprawi, że Twoja strona będzie wyglądała tak jak strony setek użytkowników – seria przypadkowych myśli, zdarzeń, zdjęć itp. Kampanie reklamowe mają jednak zupełnie inny cel i dlatego powinny wyglądać inaczej.

Aktywizuj użytkowników. Wrzucanie postów i pozostawianie ich samych sobie nie musi wcale przynieść pożądanych efektów. Dlatego zadawaj pytania, zachęcaj do komentowania, wrzucaj ciekawostki i ankiety! Social media to nie galeria – aktywność użytkowników nie powinna się kończyć na oglądaniu zdjęć i biernym czytaniu.

Instadziałalność? Czemu nie!

Choć wśród mediów społecznościowych królem jest nadal Facebook, To Instagram szybko mu dorównuje. Jego ogromną zaletą jest rola, jaką odgrywa publikacja fotografii. Dzięki temu możesz dotrzeć nawet do tych klientów, którzy nie odwiedzają twojego profilu – w tym celu trzeba odpowiednio dobrać hashtagi. Poza tym musimy pamiętać, aby nasz instagramowy profil był obfity w naprawdę dobre fotografie i grafiki. Nie zmienia to faktu, że jakość treści powinna iść w parze z jakością fotografii, czyli być jak najwyższa!

Instastories

Pewnie zauważyłeś, że od pewnego czasu zarówno na facebooku, jak i na Instagramie pojawiają się okienka, które wyświetlają się przez 24 godziny. Pozwalają one cały czas docierać do Twojej grupy odbiorców, ponieważ nie zsuwają się na dół. Są to tzw. stories, czyli relacje wrzucane przez różnych użytkowników. Mogą one przyjmować postać zdjęć lub krótkich filmików. Jest to bardzo dobry sposób na zapowiedź naszych planów – nowych usług, produktów, wydarzeń itp. Dlatego też ważne jest, żeby – zgodnie z zasadami prowadzenia wszystkich działań w mediach społecznościowych – publikować je wtedy, kiedy trafią one do największej liczby użytkowników.

Facebook, Instagram, Linkedin – razem mogą więcej!

Media społecznościowe mogą się bardzo dobrze uzupełniać. Trzeba jednak pamiętać, aby profile były spójne i przedstawiały uzupełniające się treści. Takie działanie pozwoli nam zamieszczać linki do treści, które zamieszczamy na tych portalach społecznościowych, tym samym zwiększając ruch na każdym z nich.

Chcesz zwiększyć skuteczność prowadzenia działań w mediach społecznościowych? A może zastanawiasz się, ile kosztuje prowadzenie fanpage na Facebooku? Jeśli tak – zapraszamy do kontaktu!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

 

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.