Grafika

Wizytówka, logo, reklama prasowa, newsletter, post w social media – wszystkie te formy działań marketingowych mają jedną wspólną rzecz. Grafikę. Pomimo, że teoretycznie można ją sobie zrobić samemu, to jednak usługi graficzne cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ dobre grafiki przyciągają oko, skutecznie pomagają budować wizerunek firmy, zapadają w pamięci klientów i wzbudzają w nich określone emocje.


Grafika sprawia również, że rozpoznawalność Twojej marki rośnie. Coraz więcej osób zaczyna kojarzyć logo Twojej firmy, a także związane z nią barwy i kształty.

Czy warto zlecić wykonywanie grafik profesjonalistom?

Jeśli zastanawiasz się, czy zlecić usługi graficzne innej firmie lub osobie, to z pewnością powinieneś wiedzieć, jakich umiejętności wymaga realizacja tego zadania. Przede wszystkim trzeba umieć zadbać o to, żeby projekty graficzne oryginalne i kreatywne. To właśnie te cechy sprawią, że będziemy się wyróżniać. Powinny również być nakierowane na określone cele marketingowe – dlatego też realizacja usług graficznych wymaga dokładnego poznania celów firmy i jej klientów.

Warto również zadbać o jasność i prostotę projektów graficznych. Chodzi tu o to, by nie zawierały one rozpraszaczy i niepotrzebnych elementów, które będą odwracały uwagę od właściwego przekazu.

Tworzenie grafiki na podstawie własnego gustu jest dosyć ryzykowne. Nie mamy bowiem pewności, że nasi klienci będą mieli do niej taki sam stosunek jak my. Dlatego też zlecenie tego zadania osobom, które realizują usługi graficzne zawodowo, pozwala nam na zaoszczędzenie pracy i czasu, które przeznaczylibyśmy na zdobywanie potrzebnej wiedzy, doświadczenia i informacji o odbiorcach tych grafik.

Grafik – profesjonalista – po czym go poznać?

Osoba świadcząca usługi graficzne nie musi mieć ukończonej specjalnej szkoły ani wykazywać się określonymi dyplomami. Ważniejsze jest, aby miała bogate portfolio i mogła zaprezentować własne projekty graficzne (np. grafiki przedstawiające logo, wizytówki, ulotki albo inne typy projektów dokumentujących doświadczenie i kreatywność.

Samodzielne projektowanie grafik – jak to zrobić?

Grafika komputerowa, obrazy do social mediów, projektowanie logo czy grafika na ulotki – we wszystkich tych przypadkach realizacja usług graficznych będzie się wiązała z nieco innymi wyzwaniami. Cel jest jednak zawsze podobny – stworzenie dobrego wrażenia i umożliwienie identyfikacji wizualnej firmy lub produktu. Jak ten cel osiągnąć?

W tworzeniu grafik do mediów społecznościowych, gier czy ulotek może nam pomóc wiele darmowych programów dostępnych w Internecie. Wystarczy jedynie wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce Google, by projektowanie graficzne stało się znacznie prostsze.

Jeśli jednak chcesz, aby Twoja grafika była czymś więcej, niż tylko zwykłym obrazem, to zapraszamy do współpracy!

Mamy kilkuletnie doświadczenie w kwestiach takich jak identyfikacja wizualna firmy, graficzne przedstawianie treści, tworzenie projektów logo czy grafika na wizytówki. Wiemy, jak zbadać potrzeby Twoich klientów i sprawić, żeby Twoja strona stwarzała jak najlepsze wrażenie!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji. Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce. – Dawid Kotrys

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

Zgoda*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.