Strona internetowa ze szkoleniami dla dentystów — Dental Hero Academy

Realizacja strony internetowej ze szkoleniami dla Dental Hero Academy

Klient: Dental Hero Academy

Rok: 2023

Zakres prac:
Prototyp
Projekt graficzny
Implementacja


Naszym zadaniem było zaprojektowanie strony internetowej, która nie tylko wiernie odzwierciedla charakter marki, ale także eksponuje profesjonalizm specjalistycznych szkoleń oferowanych przez firmę. Priorytetem dla nas było, aby strona idealnie reprezentowała te wysokie standardy, a zarazem skutecznie zachęcała specjalistów do aktywnego udziału w szkoleniach.

Dental Hero Academy specjalizuje się w organizowaniu kursów dla profesjonalnych stomatologów. Szkolenia odbywają się w kameralnych grupach, w bardzo dobrze wyposażonych salach szkoleniowych, gdzie wykorzystuje się nowoczesny sprzęt.

Zachęcamy do zapoznania się z procesem tworzenia strony internetowej dla tej marki.


Tworzenie prototypu storny internetowej ze szkoleniami Dental Hero Academy

Prototyp — makieta strony internetowej ze szkoleniami

Rozpoczynając współpracę z Dental Hero Academy, pierwszym krokiem było opracowanie wstępnej koncepcji strony – prototypu. Skupiliśmy się na kreowaniu podstawowego układu oraz określeniu kluczowych elementów i sekcji witryny, zanim przystąpiliśmy do bardziej zaawansowanego projektowania graficznego.

Wykorzystując narzędzia takie jak Figma i Miro, tworzymy platformę współpracy, co umożliwia nam i naszym klientom efektywne śledzenie postępów i ocenę projektu od jego wczesnych etapów. Ta metoda pracy ułatwiała efektywną komunikację i pozwalała na łatwe wprowadzanie modyfikacji.

Makieta strony internetowej w Miro dla Dental Hero Academy
Prototyp strony w Miro

Naszym celem w tym projekcie było stworzenie strony o intuicyjnym układzie, która przyciągałaby użytkowników do eksploracji oferty i zachęcała do skorzystania z niej. Chcieliśmy, aby użytkownicy łatwo znajdowali informacje zarówno o samych kursach, jak i o marce oraz ekspertach, którzy za nią stoją.

Ważnym aspektem naszej pracy jest zawsze utrzymanie bliskiego kontaktu z klientem. Po przygotowaniu wstępnej makiety zorganizowaliśmy wideorozmowę, by przedstawić nasze pomysły i omówić, jak klient może przekazywać swoje uwagi i propozycje.


Projekt graficzny strony internetowej ze szkoleniami dla Dental Hero Academy

Projekt graficzny strony ze szkoleniami

Już w sekcji hero na stronie głównej zaimplementowaliśmy profesjonalnie przygotowany materiał wideo, który od razu przyciąga uwagę i sprawia, że strona jest dynamiczna. Na projekcie graficznym tej sekcji umieściliśmy również kluczowe zalety kursów, a zaraz pod nimi oraz w pasku menu znajdują się przyciski CTA, które kierują bezpośrednio do kalendarza szkoleń, który przejrzyście pokazuje którego dnia miesiąca są konkretne szkolenia. Zaraz pod sekcją hero umieściliśmy bloki z nadchodzącymi kursami, by użytkownik od razu miał do nich dostęp.

Sekcja hero storny głównej Dental Hero Academy

Design strony utrzymano w „sterylnym” klimacie – dominująca biel w połączeniu z wyrazistym niebieskim w elementach graficznych, takich jak ikony, ramki i przyciski CTA, tworzy czysty, ale nie monotonny wygląd, idealnie pasujący do charakteru branży stomatologicznej. 

Design strony internetowej ze szkoleniami Dental Hero Academy

Dostęp do opisów i dat szkoleń jest intuicyjny zarówno poprzez menu, jak i podczas scrollowania na stronie głównej. Każde  szkolenie ma swoją unikalną charakteryzację z graficznymi elementami eliminującymi bloki tekstu, unikając tym samym zbyt długich i nużących opisów.

Opisy szkoleń na stronie internetowej Dental Hero Academy

Skutecznym zabiegiem, który pomaga przekonać do siebie użytkowników i wzbudzić w nich pewnego rodzaju zaufanie do marki jest przedstawienie prawdziwych twarzy ekspertów prowadzących szkolenia. Umożliwia to przyszłym uczestnikom kursów lepsze poznanie specjalistów, od których będą mogli się uczyć.

Zakładka o nas na stronie internetowej e szkoleniami stomatologicznymi


Etap kodowania strony ze szkoleniami dla Dental Hero Academy

Zakodowanie strony

W procesie tworzenia strony internetowej dla Dental Hero Academy kluczowym krokiem było jej zakodowanie. Do tego celu wykorzystaliśmy popularne narzędzie do budowy stron — Elementor. Jego główne atuty to intuicyjność i duża elastyczność. Dzięki temu narzędziu nie tylko programiści mogą efektywnie pracować, ale również nasi klienci mają możliwość samodzielnego edytowania treści strony. Pozwala to na szybką adaptację do zmieniających się wymagań rynku i preferencji użytkowników, minimalizując potrzebę stałego kontaktu z agencją.

W trakcie etapu kodowania skupiliśmy się na dodaniu istotnych funkcjonalności, które mają znaczący wpływ na realizację biznesowych celów strony.

       Kalendarz szkoleń

Na stronie zaimplementowaliśmy przejrzysty kalendarz, wskazując dokładne daty i dni, kiedy odbywają się szkolenia. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo zaplanować swoją obecność, widząc wszystkie dostępne terminy w jednym miejscu.

Kalendarz kursów wdrożony na stronie ze szkoleniami

       Formularz rejestracyjny

Na każdej podstronie konkretnego kursu wdrożyliśmy formularz, który, po wybraniu konkretnego terminu, przekierowuje użytkownika bezpośrednio do systemu rejestracji na konfeo.com. 

Formularz rejestracji na stronie Dental Heor Academy

       Opinie kursantów w formie materiałów wideo

Na stronie wdrożyliśmy sekcję z filmikami kursantów, które po włączeniu powiększają się na całą stronę.

Materiały wideo z opiniami kursantów na stronie internetowej Dental Hero Academy

       Integracja z opiniami Facebook

Pozostałe opinie przedstawione na stronie są „zaciągane” z profilu firmy na Facebooku dzięki integracji z tą platformą społecznościową.

Zintegrowane opinie Facebook na stronie internetowej ze szkoleniami

       Integracja z Mapami Google 

To udogodnienie ma kluczowe znaczenie dla łatwego odnalezienia lokalizacji kursów. Integracja strony z Google Maps pozwala użytkownikom na szybkie i precyzyjne zlokalizowanie miejsca szkolenia, co jest szczególnie pomocne dla osób nieznających dobrze danej okolicy.

Integracja z mapami Google na stronie internetowej ze szkoleniami

       Formularz dostępu do materiałów dodatkowych

W zakładce „materiały” zaimplementowaliśmy specjalny formularz, który umożliwia dostęp do darmowych zasobów po wprowadzeniu adresu e-mail. Jest to skuteczny sposób na udostępnianie wartościowych materiałów edukacyjnych, jednocześnie budując bazę kontaktów.

Formularz umożliwiający dostęp do materiałów na stronie internetowej ze szkoleniami

       Formularz Kontaktowy 

W zakładce „kontakt” nie mogło zabraknąć prostego formularza kontaktowego. Jest to prosta i skuteczna metoda na zapewnienie szybkiej komunikacji z zespołem wsparcia, co zwiększa zaufanie i satysfakcję użytkowników.

Formularz kontaktowy na stronie internetowej ze szkoleniami


Zainteresował Cię ten projekt? Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Behance, gdzie możesz zobaczyć go w pełnej krasie. Nie zapomnij również zapoznać się z naszymi pozostałymi pracami.

Jeśli chciałbyś mieć wyjątkowa i profesjonalną stronę internetową, serdecznie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji!

Jak zrobić to dobrze...
żeby poczuć efekty?

Autorzy projektu

Mateusz

Szymon

Łukasz Bulla

Starszy Grafik

Wioletta

Elementor Developer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *