Strona internetowa dla sieci przedszkoli i żłobków – Kidsmile

Strona internetowa dla sieci przedszkoli i żłobków

Klient: Kidsmile

Rok: 2023

Zakres prac:
Prototyp
Projekt graficzny
Implementacja


Naszym zadaniem było stworzenie  nowoczesnej i funkcjonalnej strony internetowej dla sieci przedszkoli i żłobków Kidsmile. Każdy detal witryny został zaprojektowany z myślą o spełnieniu potrzeb współczesnych rodziców oraz zaciekawieniu potencjalnych partnerów biznesowych. Naszym priorytetem było nie tylko ukazanie licznych korzyści płynących z wyboru placówek Kidsmile, ale także promowanie możliwości owocnej współpracy biznesowej z nimi.

Kidsmile to dynamiczna marka reprezentowana przez młody, a jednocześnie doświadczony zespół. W skład tej sieci przedszkoli i żłobków wchodzą placówki, które dzielą nowatorską wizję — indywidualne podejście do rozwoju każdego dziecka. 

Zachęcamy do zapoznania się z procesem tworzenia strony www dla Kidsmile.


Prototyp strony internetowej dla sieci przedszkoli i żłobków

Stworzenie prototypu — makieta strony www

W początkowej fazie realizacji projektu strony www dla placówek Kidsmile główny nacisk położyliśmy na opracowanie prototypu, czyli wstępnego zarysu strony. Ten pierwszy etap pozwolił nam na przedstawienie klientowi ogólnej wizji oraz układu strony, zanim zagłębiliśmy się w szczegóły graficzne.

Do tej pracy skorzystaliśmy z narzędzia Miro  – choć w niektórych przypadkach korzystamy z programu Figma – co pozwoliło nam i naszemu klientowi na uzyskanie jasnego obrazu struktury witryny już na wstępnym etapie. Już od tej chwili precyzyjnie planowaliśmy rozmieszczenie poszczególnych sekcji, tekstów, grafik, formularzy oraz przycisków CTA.

Makieta strony internetowej dla sieci przedszkoli i żłobkówMakieta strony w Miro

Kiedy tworzyliśmy stronę dla przedszkoli i żłobków, skupiliśmy się na głównym założeniu: przedstawieniu korzyści z wyboru placówek Kidsmile dla rodziców oraz promocja współpracy z nimi dla partnerów biznesowych. Naszym celem było, by każdy element strony dostarczał czytelnikowi wartościowe treści. Zgodnie z tym podejściem, zaplanowaliśmy różne metody prezentacji oferty – od opisów wyróżników marki Kidsmile, przez zdjęcia, aż po przestrzeń na formularze kontaktowe.

Dbamy o ciągłą komunikację z naszym klientem, dlatego zaraz po zakończeniu prac nad prototypem, zorganizowaliśmy spotkanie online. Miało to na celu nie tylko omówienie postępów, ale także przekazanie wskazówek dotyczących możliwości wprowadzenia uwag i sugestii.


Projekt graficzny strony internetowej dla sieci przedszkoli i żłobków Kidsmile

Projekt graficzny strony internetowej

Realizując projekt graficzny dla strony internetowej przedszkoli i żłobków Kidsmile, skupiliśmy się na uchwyceniu ciepła i przyjaznej atmosfery zaufania, charakterystycznej dla tych placówek. Starannie zaprojektowana sekcja hero, stanowiąca wizytówkę strony, od razu przykuwa uwagę odwiedzających. Poza głównym przyciskiem CTA, który zachęca do zapoznania się z ofertą, znajdziemy tam również intuicyjne panele dla nauczycieli i rodziców, umożliwiające szybki dostęp do niezbędnych informacji. To właśnie w tej części strony podkreślone zostały kluczowe wyróżniki marki, które skutecznie przyciągają uwagę czytelnika.

Sekcja hero strony internetowej dla przedszkoli i żłobków kidsmile

Estetyka strony nawiązuje do beztroskiej atmosfery dzieciństwa — delikatne i pastelowe barwy harmonizują z uroczymi ikonami oraz niestandardową czcionką, tworząc spójny i przyjazny obraz. Ciekawe elementy graficzne, takie jak grafiki przypominające dziecięce rysunki czy kolorowe plamy, dodają witrynie niepowtarzalności, jednocześnie dbając o jej przejrzystość. Teksty oprawione w graficzne akcenty są bardziej przystępne i angażujące dla czytelnika.

Projekt strony internetowej dla przedszkola

Kluczowe dla wielu rodziców jest zobaczenie, jak wygląda wnętrze placówki — dlatego też na podstronach konkretnych placówek wyróżniliśmy sekcję zdjęć prezentujących ich wnętrza.

Sekcja ze zdjęciami na stronie internetowej Kidsmile

Zaangażowanie w budowę zaufania do marki Kidsmile jest widoczne także w zakładce kontakt. Oprócz praktycznych formularzy do zapisu lub bezpośredniego kontaktu odwiedzający znajdą tam fotografie placówek i ich dyrektorów wraz z danymi kontaktowymi. To podejście pozwala na nawiązanie bliższej relacji z rodzicami, ukazując twarze ludzi, którzy stoją za opieką i zapewnieniem bezpieczeństwa ich dzieci.

Zakładka kontakt na stronie internetowej przedszkola i żłobka


Wdrożenie strony internetowej dla Kidsmile

Zakodowanie strony www

Kodowanie witryny internetowej dla przedszkoli i żłobków Kidsmile stanowiło istotny punkt w drodze jej realizacji. Użyliśmy do tego narzędzie Page Builder Elementor, cenione za swoją elastyczność i prostotę w obsłudze. Zaletą Elementora jest nie tylko intuicyjność dla deweloperów, ale także późniejsza możliwość samodzielnych edycji treści przez klienta. Pozwala to na bieżące dostosowywanie witryny do aktualnych potrzeb rynkowych i preferencji użytkowników, bez konieczności stałego angażowania agencji.

Podczas procesu kodowania zaimplementowaliśmy kluczowe funkcje, by poprawić jej potencjał biznesowy.

         Formularze kontaktowe

Na stronie zadbaliśmy przede wszystkim o łatwość komunikacji. Zaimplementowaliśmy kilka praktycznych formularzy kontaktowych dostosowanych do różnych potrzeb. W zakładce „kontakt” użytkownicy odnajdą intuicyjne formularze, które można łatwo rozwinąć i wypełnić. W zakładce „dla firm” można szybko złożyć zapytanie dotyczące oferty współpracy. Taki design gwarantuje, że każdy odwiedzający, niezależnie od swojego zamiaru, szybko i bezproblemowo znajdzie odpowiednie miejsce do nawiązania kontaktu z wybraną placówką.

Rozwijanie formularze kontaktowe na stronie internetowej Kidsmile

formularz kontaktowy na stronie internetowej Kidsmile

formularz kontaktowy na stronie internetowej dla przedszkola i żłobka

         Wielojęzyczność

Rozumiemy, jak ważna jest komunikacja z szerokim spektrum odbiorców, dlatego strona została wyposażona również w funkcję wielojęzyczności — pozwala ona obcojęzycznym użytkownikom wybrać angielską wersję treści.

Wielojęzyczność na stronie internetowej dla przedszkola

Podoba Ci się ta strona? Zachęcamy do zobaczenia jej w pełnej wersji na naszym profilu na Behance. Nie zapomnij, by odkryć też nasze pozostałe realizacje.

Marzysz o pięknej i oryginalnej stronie internetowej? Umów się na bezpłatną konsultację i przekonaj się, jak możemy Ci pomóc!

Jak zrobić to dobrze...
żeby poczuć efekty?

Autorzy projektu

Mateusz

Szymon

Łukasz Bulla

Starszy Grafik

Patryk

Elementor Developer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *