Projektowanie UI

Projektowanie UI to – w najprostszym ujęciu – tworzenie projektu interfejsu. Jest to kontynuacja działań projektowania User Experience (czyli po prostu UX).

Tworzenie projektów UI wymaga ściśle określonych umiejętności, podobnych do tych, które muszą posiadać graficy komputerowi. W tym przypadku jednak stworzenie atrakcyjnego projektu to nie wszystko. Trzeba jeszcze przewidzieć możliwe zachowania użytkowników strony i umieć odpowiednio uzasadnić wybór każdego rozwiązania.

Nasza agencja ma kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu projektów UX. Dlatego też chętnie zaprzęgniemy do działania całą swoją wiedzę i pasję, i stworzymy dla Ciebie design, który nie tylko przyciągnie uwagę, ale też skłoni klientów do pozostania dłużej na Twojej stronie! Jak to robimy? Przekonaj się!


Jak stworzyć dobry projekt UI?

Projektowanie UI zawsze przebiega etapowo. Dzięki temu jesteśmy w stanie zadbać zarówno o przyjazną grafikę, jak i o pozostałe elementy, tj. branding i identyfikacja wizualna, odpowiedni układ elementów na stronie, a także całość procesu wdrażania nowych produktów na rynek.

Etap 1: Tworzenie projektu prototypu

Projektowanie UI obejmuje między innymi tzw. prototypowanie, czyli tworzenie projektu z uwzględnieniem wszystkich założeń klienta. Dzięki temu tworzymy koncepcje, które umożliwiają wizualizację strony internetowej. Pozwala to na sprawdzenie jej funkcjonalności i ewentualną eliminację błędów.

Jest to niezwykle ważne, szczególnie w przypadku sklepów internetowych, w przypadku których interfejs nie może później ulec całkowitej zmianie. Wynika to z przyzwyczajeń klientów, których zmiana mogłaby zniechęcać do dokonywania zakupów.

Etap 2: Projektowanie graficzne (UI)

Po zatwierdzeniu projektu prototypu jesteśmy w stanie przejść do kolejnego etapu, jakim jest projektowanie graficzne. Strony internetowe projektujemy za pomocą najlepszego programu graficznego na rynku – Figma.

Projekt jest przygotowywany w zgodzie z najnowszy trendami graficznymi oraz estetyką Twojej marki.

Etap ten jest rozbity na dwa mniejsze podpunkty – w pierwszym powstanie strona główna , a potem projektujemy resztę zakładek strony internetowej. Każdy krok jest z Tobą konsultowany, a to gwarancja, że wszystko będzie dostosowane do Twoich potrzeb… oraz potrzeb Twoich Klientów.

Jeśli chciałbyś stworzyć ciekawy i praktyczny interfejs swojej strony internetowej, to chętnie Ci w tym pomożemy!

Projektowanie UI to proces składający się z wielu prób i błędów, a co za tym idzie – wymaga czasu. Nasze doświadczenie pozwala nam przechodzić przez niego znacznie szybciej i sprawniej – realizacja tego typu projektów to nasza codzienność. Stworzyliśmy już wiele projektów UI, które sprawdziły się w rzeczywistości. Chcesz się przekonać? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu z naszą agencją!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

– Dawid Kotrys

 

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.