Jak pobrać faktury z Meta Ads (Facebooka)? Krótka instrukcja dla laika!

Poza ciekawymi aspektami prowadzenia firmy, są także takie, o których wolelibyśmy zapomnieć i bez dwóch zdań, jednym z nich są koszty. Niestety wszystkie poniesione wydatki musimy docelowo ująć w kosztach prowadzenia działalności i nie inaczej jest w przypadku prowadzenia kampanii w systemie Meta Ads (dawne Facebook Ads).

Choć odnalezienie dowodów płatności w panelu Menedżera Firmy może się wydawać problematyczne, to na szczęście cały proces jest znacznie łatwiejszy niż można przypuszczać.

Dla ułatwienia, przejdziemy przez to razem! 

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę fakt, że Menedżer Reklam to nie samo co Menedżer Firmy. Menedżer Reklam, to tylko niewielka składowa Menedżera Firmy, o czym opowiemy poniżej. Menedżer Firmy składa się z wielu komponentów, w tym między innymi z narzędzia menedżera reklam, menedżera zdarzeń oraz zakładki – “ROZLICZENIA”.

Co musisz zrobić w pierwszej kolejności? Jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie na Facebooku, musisz wybrać w panelu bocznym opcję “META BUSINESS SUITE”. Dzięki temu przejdziesz do Menedżera swojej firmy. 

Jak to wygląda w praktyce? Poniższy screen przedstawia panel boczny, w którym wybieramy podaną wcześniej opcję.

2. Na starcie musimy przejść do zakładki “wszystkie narzędzia” (ostatnia opcja, na samym dole). Następnie pojawi nam się panel z sekcją “ZARZĄDZAJ”.

3. W sekcji “ZARZĄDZAJ” wybieramy opcję “ROZLICZENIA”, gdzie będziemy mogli określić zakres dat oraz odnaleźć odpowiednie faktury vat za wskazany okres. W zakładce ROZLICZENIA znajdziemy docelowo wszystkie dowody płatności za nasze reklamy.

4. Poniższy screen prezentuje panel “Rozliczenia”. W prawym górnym rogu możemy wybrać interesujący nas zakres dat, z którego chcemy pobrać wszystkie faktury vat za prowadzone działania reklamowe. 

Przykład panelu “ROZLICZENIA” na podstawie konta reklamowego Two Colours Agency – obejmuje płatności za reklamy oraz faktury miesięczne:

5, Po ustawieniu odpowiedniej daty system wygeneruje nam wszystkie faktury VAT wraz z ich identyfikatorami oraz opcją do pobrania. W celu pobrania należy kliknąć w działanie ze strzałkami skierowanymi w dół i pobrać na komputer wybrane faktury.

 

 W panelu w praktyce wygląda to dokładnie tak:

To już wszystko!

Proste prawda?  Nie taki diabeł straszny jak go malują! Mamy nadzieję, że instrukcja okaże się pomocna i rozwiąże wszystkie problemy związane z kwestią pobierania faktur.

Maja Duchnowska

Jak zrobić to dobrze...
żeby poczuć efekty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *