Projektowanie graficzne

Grafika to niezbędny element sukcesu. Informacje przekazywane w postaci obrazów zapamiętujemy w 80%, a w postaci tekstów – zaledwie w 20! Dlatego też projektowanie graficzne to istotny etap powstawania stron internetowych oraz ulotek reklamowych, a także pisania książek i artykułów do gazet.


Oczywiście grafika grafice nierówna. Niektóre projekty to prawdziwe dzieła sztuki, zaś innym daleko do doskonałości. Co decyduje o tym, że na jedne grafiki patrzymy z przyjemnością, a od innych odwracamy z niesmakiem wzrok?

Dobry pomysł przede wszystkim!

W projektowaniu graficznym niezwykle istotny jest sam zamysł. Nie chcemy tworzyć przysłowiowej sztuki dla sztuki, ale sztuki, za której pomocą można realizować określone cele (marketingowe, informacyjne, estetyczne itp.). W przypadku grafiki reklamowej kluczem do sukcesu jest umiejętne określenie grupy docelowej, co pozwoli na przygotowanie projektu skrojonego na miarę potrzeb i gustów klientów.

Odpowiedni warsztat

Twój projekt graficzny powinien być odpowiednio dostosowany do charakteru Twoich działań. Pamiętaj, że projektowanie graficzne to nie tylko samo wykonywanie grafik, ale całokształt organizacji wizualnej. Chodzi tu przede wszystkim o dobór kolorów, fontów i pozostałych elementów. Połączenie ich w jedną, spójną całość wymaga od grafika znajomości grupy docelowej i przewidzenia, czego jej członkowie oczekują od Twojej witryny. Jeśli pracujesz na przykład nad projektem strony internetowej sklepu z artykułami dziecięcymi, to dobrym pomysłem będzie umieszczenie tam stonowanych, spokojnych zdjęć utrzymanych w zgaszonej kolorystyce. W ten sposób wywołasz w użytkownikach Twojej strony wrażenie subtelności, delikatności i spokoju.

Czytelny układ

Tworzenie ciekawych projektów graficznych to niełatwe zadanie. Sam zmysł estetyczny i talent plastyczny nie wystarczą. Trzeba na przykład mieć wiedzę na temat umiejętnego rozmieszczania poszczególnych obiektów na całym projekcie, tak aby był on czytelny i wyrazisty.

Aby zdobyć informacje potrzebne do projektowania graficznego, większość osób związanych z tą branżą musi ukończyć albo kierunkowe studia, albo specjalistyczne kursy. Część grafików szlifuje również swoje umiejętności na własną rękę, na podstawie dostępnych materiałów.

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Niektóre informacje, jakie chcemy przekazać wykonując projekt graficzny, są ważniejsze od pozostałych i to one powinny zostać wyróżnione. Dzięki umiejętnej hierarchizacji przekazywanych informacji skutecznie unikniemy chaosu i wprowadzania odbiorcy w błąd.

Oprócz pomysłu, warsztatu, odpowiedniego układu grafik oraz hierarchii informacji dobry projekt graficzny powinien uwzględniać jeszcze wiele pomniejszych czynników. To one wszystkie razem decydują o tym, czy Twój projekt zyska aprobatę w oczach odbiorcy, czy też przepadnie niezauważony w gąszczu innych ofert.

Jeśli potrzebujesz projektu, który nada Twojej grafice szczególnego charakteru, to chętnie Ci w tym pomożemy. Projektowanie graficzne to dla nas nie tylko chleb powszedni, ale i pasja. Zaufaj nam, a ubierzemy Twoją stronę w niezwykłą szatę graficzną, zaprojektujemy materiały do druku i podejmiemy wiele innych, fascynujących wyzwań!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji. Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce. – Dawid Kotrys

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.