Materiały do druku

Choć mogłoby się wydawać, że w dobie Internetu drukowane materiały reklamowe odejdą do lamusa, to jednak nic bardziej mylnego! Reklamy na ulotkach, broszurach itp. w dalszym ciągu pomagają w podboju rynku. Jakie materiały warto wykorzystywać w swoim marketingu?


Broszury, katalogi, foldery i ulotki

To jedne z najpopularniejszych materiałów reklamowych. Ich ogromną zaletą jest ukierunkowanie na szerokie grono odbiorców. Dzięki temu możemy dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów i zareklamować im swoje produkty.

Materiały do druku można też wykorzystać w celu prezentacji produktów i usług, które dopiero chcemy wprowadzić na rynek. Mamy tu do dyspozycji ogromną liczbę formatów i rodzajów papieru (w tym papiery samoprzylepne, kredowe, offsetowe, kartony kaszerowane itp.). Bez problemu można dostosować te parametry do swoich potrzeb.

Plakaty

Z kolei plakaty są materiałami najczęściej wykorzystywanymi do zachęcenia do udziału w wydarzeniu czy poinformowania o promocji. Wybór parametrów druku zależy tu przede wszystkim od miejsc, w jakich plakaty zostaną umieszczone. Jeśli chcemy, żeby były widoczne w witrynie sklepowej czy innym, nasłonecznionym miejscu, trzeba wybrać technologię druku odporną na promieniowanie UV. W przeciwnym razie plakaty zaczną blaknąć, tracąc na swojej atrakcyjności.

Jak wybrać najlepszą technikę druku?

To zależy oczywiście od rodzaju materiałów. W przypadku niewielkich formatów najlepiej sprawdza się druk offsetowy. Z techniki tej warto skorzystać szczególnie wówczas, gdy planujemy duży nakład – im większy, tym niższa cena druku pojedynczego arkusza.

Inną formą materiałów drukowanych, która również daje duże możliwości, są banery i billboardy. Te go rodzaju reklamy wielkopowierzchniowe różnią się od pozostałych przede wszystkim sposobem druku. Billboard przygotowuje się zadrukowując pojedyncze arkusze, które następnie łączone są w większą całość i przyklejane na tablicę. Z kolei baner powstaje poprzez zadrukowanie specjalnej, elastycznej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny. Następnie przyczepia się do niej haczyki lub pasy ściągająca. Zapobiegają one oderwaniu się tkaniny nawet przy silnym wietrze.

Techniki druku wielkoformatowego

Tworząc materiały do druku o większym formacie trzeba pamiętać, że nasze działania mogą nas sporo kosztować. Dlatego też technikę druku wybiera się przede wszystkim w zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel. Najczęściej stosowany jest druk solwentowy. Trzeba jednak podkreślić, że materiały tworzone w ten sposób nie są najlepszej jakości. Oprócz tego technika ta jest szkodliwa dla zdrowia i środowiska.

Nowocześniejszą, lepszą jakościowo metodą jest druk UV. Metoda ta pozwala na zadrukowanie w zasadzie każdego materiału – pcv, metalu, plastiku czy szkła. Druk jest przy tym odporny na blaknięcie czy działanie czynników atmosferycznych.

Najnowszą i najbardziej ekologiczną techniką druku jest druk lateksowy. Metoda ta polega na zastosowaniu specjalnego atramentu, który następnie poddaje się utrwalaniu w wysokiej temperaturze. Dzięki temu wydruki są gotowe do natychmiastowej aplikacji.

Jeśli chciałbyś wzbogacić swój marketing o nowe materiały do druku cyfrowego, wielkoformatowego, albo wszelkie innego rodzaju formy reklamy na papierze – chętnie podejmiemy rękawicę! Nasze doświadczenie pozwala nam odnaleźć i wykorzystać w pracy dokładnie to, co wpada w oko i zapada w pamięć Twoim klientom!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

– Dawid Kotrys

 

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.