Animacje wideo

Animacje w Internecie kojarzą nam się często z reklamami lub filmami zamieszczonymi na YouTube. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze. Pomagają zarówno w promowaniu własnych produktów lub usług, jak i w tworzeniu wizerunku własnej firmy. Pełnią też istotną rolę w budowaniu relacji z klientem. Są obecne absolutnie wszędzie. Jak i dlaczego warto je stosować?


Dla dużych i małych biznesów

Animacje to zdecydowanie coś więcej niż filmy wideo. Mogą przyjmować również formę bannerów na stronach internetowych. Coraz częściej trafiamy na nie na stronach głównych i to właśnie one przyciągają nasz wzrok. Sposobów na skuteczne wykorzystanie animacji dla swojego biznesu jest całe mnóstwo.

Slidery

Slider to animacja wyświetlająca naprzemiennie wybrane grafiki lub infografiki. Często wykorzystuje się je do prezentacji nowych produktów albo informowania i rozpoczynanych kampaniach promocyjnych. Ich specyfika polega na przewijaniu lub przenikaniu się kolejnych slajdów.

Bannery hero image

Ten typ animacji umieszcza się na samej górze strony. Animacje hero image mają postać dużych zdjęć z niewielką ilością treści i odgrywają ogromną rolę w czasie pierwszych pięciu sekund pobytu klienta na Twojej stronie.

Symulacje procesów

Dzięki zastosowaniu tego rodzaju animacji ideo możesz pokazać swoim klientom znacznie szerszy kontekst tego, w czym biorą udział. Animacje pokazujące symulacje procesów pozwalają na  wdrożenie użytkowników strony w proces powstawania Twoich produktów lub realizacji zleceń.  Dzięki temu zwiększasz ich zaangażowanie, a tym samym sprawiasz, że będą się czuli bardziej zobowiązani do zrobienia u Ciebie zakupów.

Mikro interakcje z użytkownikami strony

Animacje mogą mieć również znacznie mniejszą postać. Trzeba pamiętać, ze wszelkie elementy zmieniające się po najechaniu kursorem i przyciski, które sprawiają, że strona na naszych oczach przesuwa się w dół lub w górę to też animacje! 

Filmy animowane

Jeśli chcesz przekazać klientom cząstkę swojej wiedzy, która pozwoli Ci zachęcić ich do interakcji, to ten rodzaj animacji wideo jest dobrym pomysłem. Pozwala bowiem na udostępnienie krótkiej, trwającej zwykle kilka – kilkanaście minut prezentacji własnej firmy, produktu albo usługi. W ten sposób masz szansę zachęcić klienta do tego, aby dowiedział się o Tobie więcej.

Promocja produktów i usług

Jeśli chcesz, aby informacja o Twoim produkcie lub usłudze nie tylko dotarła do jak największej liczby osób, ale też przyciągnęła nowych klientów, to warto w tym celu stworzyć krótki film, na którym zaprezentujesz w jaki sposób Twoje rozwiązanie pomoże im w likwidacji ich życiowych przeszkód i problemów. Dzięki temu nie tylko dasz im dowód na to, że potrafisz zaspokoić ich potrzeby, ale też zbliżysz ich do siebie i dasz sobie szansę na nawiązanie z nimi bliższej relacji.

Filmy instruktażowe

Wiele informacji łatwiej przekazać przy pomocy obrazów. Pomysł tworzenia animacji instruktażowych jest dobry nie tylko dla osób, które myślą o prowadzeniu skutecznych szkoleń i webinarów, ale również dla firm, które chcą w ciągu kilku minut pokazać klientowi, jak korzystać z ich produktu lub jak wygląda realizacja poszczególnych usług. Dzięki tworzeniu filmów wideo możesz nie tylko wskazać na poszczególne kroki, które trzeba wykonać, ale również zaprezentować cały proces montażu urządzenia, wykonywania zabiegu kosmetycznego czy gotowania określonej potrawy. Tworząc wysokiej jakości animacje pokazujesz swój profesjonalizm w bardzo prosty i skuteczny sposób.

Potrzebujesz na swojej stronie czegoś więcej, niż nieskończona liczba zdjęć, które tak naprawdę w żaden sposób nie odróżniają Cię od innych? Chcesz, aby animacje i filmy wideo ożywiły Twoją witrynę i zwiększyły ruch? Zapraszamy do współpracy! Będziemy tworzyć, nagrywać i montować. Nie straszne nam animacje 2D ani 3D. Dopasujemy wszystko do potrzeb Twojej strony i biznesu.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji. Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce. – Dawid Kotrys  

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.