Blog na Wordpress - Strona z artykułami

Chcesz zacząć blogować! Strona na WordPress to najlepsze wyjście, które umożliwi Ci tworzyć i dzielić się wartościowym kontentem z innymi. Napisz do nas, a pomożemy Ci w dobrym starcie!


Chcesz stworzyć blog na WordPress, który poprawi Twój marketing?

Tajemnicą skutecznego blogowania jest odpowiednie narzędzie do tworzenia stron www! Jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią witryn jest blog WordPress. Jego początkowym przeznaczeniem był właśnie blog, dzięki czemu ma liczne funkcje ułatwiające jego tworzenie.

Zalety bloga utworzonego w systemie CMS WordPress

Mając już swoją witrynę w WordPressie możesz zaoszczędzić czas, który w przeciwnym razie musiałbyś poświęcić na dodawanie wpisów. Musisz jedynie kliknąć trzy razy i gotowe! Dzięki temu zamiast borykać się z problemami technicznymi możesz skupić się nad treścią.

Pozycjonowanie stron WordPress

Optymalizacja strony internetowej pod kątem wyszukiwarek to złożony proces, niezależny od tego, jakiego systemu CMS użyjemy. Jeżeli chcesz, aby Twoja strona internetowa znalazła się na wysokiej pozycji w Google, warto wybrać najprostszy z nich. W rankingu systemów CMS WordPress zajmuje pod tym kątem wysoką pozycję, i dlatego jest wykorzystywany w przypadku aż 60% stron internetowych.

Strony WordPress – jak wszystkie inne – aby osiągnąć wysoką pozycję w Google, musza być zoptymalizowane pod kątem seo. Często więc okazuje się, że strona, która dobrze wygląda znika w świecie innych blogów, sklepów i stron internetowych innego typu. Dlatego też często dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy świadczącej tego rodzaju usługi.

Możliwości systemu CMS WordPress

WordPress oferuje kilkanaście tysięcy wtyczek, które pozwalają na odpowiednie dostosowywanie witryn. Dzięki nim Twoja strona będzie znacznie bardziej przyjazna dla użytkowników, a Ty będziesz mieć więcej potencjalnych klientów, którzy mogą skorzystać z Twoich usług. Wśród nich są takie wtyczki jak Yoast Seo. Dzięki nim optymalizacja strony jest znacznie łatwiejsza.

Jak stworzyć dobry blog w WordPressie?

Jeżeli Twój blog ma być czytelny i ciekawy, to musi przyciągać i treścią, i grafiką. Dzięki temu skłonisz użytkowników do poświęcenia większej ilości czasu na jego przeczytanie. Dlatego Tworząc blog WordPress trzeba pamiętać o kilku zasadach.

Szablon WordPress

Przede wszystkim trzeba stworzyć oryginalny szablon. Osoby tworzące strony internetowe przy pomocy WordPressa często korzystają z gotowych motywów. I choć wybór jest olbrzymi, to jednak tworzenie własnych projektów daje lepszy efekt.

Czytelność strony

Następną rzeczą, o której warto pamiętać, jest czytelność strony. To między innymi dzięki niej będziesz w stanie zatrzymać użytkownika na dłużej. Bałagan i przeładowanie informacjami jest w stanie skutecznie zniechęcić absolutnie każdego!

Szybko ładująca się witryna

Jeżeli chcesz nie tylko przyciągnąć jak najwięcej osób, ale też skłonić je do przejścia na swoją stronę internetową albo zachęcić do innej akcji, to warto zadbać o to, by można było to zrobić możliwie szybko. Podstawowym krokiem w tym kierunku jest zadbanie o prędkość ładowania strony. Jeżeli strona otwiera się długo, wielu klientów może zmienić zdanie i zrezygnować z jej odwiedzenia.


Inne popularne artykuły w kategorii Strony Internetowe:

Strony internetowe: Landing page

Dowiedz się czym jest strona lądowania i do czego służy landing page?

Strony internetowe: Sklep internetowy

Dowiedz się jak najlepiej podejść do tworzenia e-commerce.

Strony internetowe: Strona wizytówka

Dowiedz się kiedy warto posiadać stronę wizytówkę.

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.