Prowadzenie fanpage

Jeśli prowadzisz biznes, to z pewnością wiesz, jak kluczową rzeczą jest interakcja z klientem. Facebook daje szereg możliwości, dzięki którym skutecznie nawiążesz relacje poprzez swój fanpage i zdobędziesz nowych klientów.


Nic nie jest przypadkowe!

Spontaniczność jest pożądana, ale niekoniecznie w tym przypadku. Prowadzenie fanpage powinno być dobrze przemyślane i zaplanowane. Dlaczego? Ponieważ Twoje działania w social media mają bardzo konkretny cel. Chcesz przyciągnąć klientów, zbudować markę osobistą, stworzyć określony wizerunek firmy… Prawda? Więc musisz działać w konkretny sposób, w oparciu o konkretne dane. Odpowiadasz w końcu na potrzeby swojej grupy docelowej!

Dokładne poznanie rynku wymaga sporo pracy. Trzeba poznać zwyczaje odbiorców odwiedzających Twój profil i ich potrzeby. Wymaga to sporo pracy, a publikując jeden przypadkowy post za drugim nie osiągniesz swojego celu. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalistom.

Dodaj szczyptę psychologii

Jeśli chcesz, by Twoi klienci postrzegali Cię w określony sposób i chętnie kupowali Twoje produkty, musisz zadziałać psychologicznie. Psychika ludzka ma różne meandry i haczyki, które decydują o tym, czy Twoje działania reklamowe odnoszą zamierzony skutek, czy nie. Wprowadzenie ich w życie to klucz do sukcesu! Natomiast musisz pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach również liczy się naturalność, więc nie można przesadzić 😉 

Treści i fotografie

Na facebook fanpage możemy publikować zarówno zdjęcia, wideo jak i treści aktywizujące klientów. Pozwala to na prowadzenie skutecznych działań, zwłaszcza że każdy chce dotrzeć do swojego targetu. Nie ma znaczenia dla nas czy chcesz rozgrzać do czerwoności swój fanpage, czy chcesz nastawić się tylko na sprzedaż. Ważne jest to, aby to co publikujemy dawało wartość użytkownikom, oni to docenią i kupią twoje produkty. Dlatego poza kwestią wizualną (fotografie, wideo) bardzo ważna jest treść.

Jak rozruszać fanpage?

To odwieczne pytanie spędza sen z powiek wielu osobom. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i magicznego przycisku. Wiemy natomiast jakie działania przynoszą najlepsze rezultaty. Regularność, dobra treść, ciekawe grafiki i wideo to podstawa. Dodatkowo zawsze można zorganizować konkursy, facebook live, ciekawe wywiady i to na pewno pomoże rozruszać Twoich fanów.

Zabawa, zabawa, i jeszcze raz zabawa!

Jednym ze sposobów aktywizacji odbiorców kampanii reklamowych prowadzonych w social media są gry. Polegają one na zadaniu prostego pytania, tj. „Co znajduje się w brakującej części fotografii?”. Takie posunięcie szczególnie dobrze sprawdza się wtedy, gdy celem działań Twojej firmy w social mediach jest zapowiedź produktu, który jeszcze nie pojawił się na rynku. W ten sposób wzbudzisz zainteresowanie potencjalnych klientów jeszcze przed wielkim wejściem na rynek!

Zadawaj pytania

Sesje pytań i odpowiedzi (tzw. Q&A), to idealny sposób nie tylko na dotarcie do konkretnej grupy odbiorców, ale też na nawiązanie z nimi relacji. W ten sposób możesz im pokazać, że ich zdanie się dla Ciebie liczy. 

Czy to w formie pisanej czy najlepiej w formie transmisji na żywo. Fani często chętnie angażują się w cały proces, chcą poznać jak to wszystko działa w Twojej firmie itp. 

Pokazywanie zaplecza swojej firmy to również świetny pomysł na zaangażowanie fanów?

Chcesz stworzyć profesjonalny fanpage na Facebooku?

Zapraszamy do współpracy!

Nasza agencja zrobi wszystko, żeby Twoje działania w mediach społecznościowych przynosiły zadowalające efekty! Skontaktuj się z nami i dowiedz się, ile kosztuje prowadzenie fanpage 'a oraz jakie daje możliwości!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

– Dawid Kotrys

 

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.