LinkedIn

Czy wiesz, że aż 91% dyrektorów ds. marketingu postrzega Linkedin jako najlepsze źródło wartościowych, wiarygodnych treści? Dzięki temu profil na Linkedin to doskonała opcja żeby zabłysnąć swoją wiedzą ekspercką! Skuteczne prowadzenie profilu wymaga jednak wysokiego poziomu kompetencji już podczas zakładania konta. Dlaczego? Ponieważ Twoje konto pełni zarówno rolę informacyjną (tj. przekazywanie informacji o Tobie i Twojej firmie), ale też reprezentacyjną. Twój profil musi bowiem wyglądać profesjonalnie. Jak więc sprawić, aby Twój profil na Linkedin nie tylko przyciągał zainteresowanych użytkowników, ale też skłaniał do wykonywania określonych ruchów?


Bądź ekspertem w swojej branży

Zastanów się, po co ludzie korzystają z Linkedina? Czemu nie ograniczają się po prostu do któregoś z konkurencyjnych portali? Według badań aż 60% osób posiadających profil na Linkedin poszukuje specjalistycznych, branżowych informacji. Podejmując działania na portalu warto więc generować merytoryczne, angażujące teksty.

Dodawanie specjalistycznych artykułów czy komentarzy pisanych z pozycji eksperta, powoduje zaangażowanie użytkowników, zainteresowanych daną tematyką. To stwarza możliwość nawiązania relacji biznesowych, zwłaszcza, że konta firmowe posiadają opcję tzw. cross promocji. Dzięki temu możesz zwiększać liczbę swoich kontaktów np. poprzez zachęcanie pracowników do udostępniania treści publikowanych przez Twoją firmę na swoich kontach osobistych.

Angażuj się w rozmowy

Branie udziału w rozmowach toczących się na grupach tematycznych jest co najmniej tak samo istotne jak to, czy zamieszczasz na swoim profilu artykuły branżowe. To właśnie w komentarzach możesz zamieszczać swoje konstruktywne uwagi i porady, dzięki czemu skutecznie nawiążesz kontakt z potencjalnymi klientami.

Hasztagi, InMail i płatne reklamy

Społeczności na Linkedinie – podobnie jak w przypadku Instagrama – skupiają się wokół tzw. hasztagów, czyli specjalnych słów lub wyrażeń poprzedzonych znakiem #. Dlatego też chcąc dotrzeć do ściśle określonej grupy użytkowników, warto zamieszczać hasztagi w treści swoich postów i obserwować te, które są najpopularniejsze i najważniejsze dla twojej branży.

Linkedin umożliwia również skorzystanie z konta premium. Posiada ono dodatkowe funkcje, między innymi InMail. Opcja ta umożliwia wysyłanie prywatnych wiadomości do każdego użytkownika portalu, również spoza grona kontaktów.

Płatne działania marketingowe na LinkedIn to także reklamy. Choć koszty mogą wydawać się wysokie, to jednak gra jest zdecydowanie warta świeczki. Trudno bowiem znaleźć równie skuteczną platformę reklamową – konwersja na LinkedIn jest 3-krotnie wyższa niż choćby w Google Adds.

Dlaczego jeszcze warto założyć profil na Linkedin?

Linkedin to portal dla małych, średnich i dużych firm. Stwarza liczne możliwości nawiązania relacji biznesowych, zarówno w obszarze B2B jak i B2C. To świetne narzędzie do kreowania marki osobistej oraz ważny element tworzenia employer brandingu. Duże firmy mogą wykorzystać portal także jako narzędzie CSR, budując pozycję marki zaangażowanej społecznie.

Linkedin to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Skonkretyzowana społeczność, skupiona wokół biznesu oraz precyzyjność działań marketingowych to jej niewątpliwe atuty. Wynika to z faktu, że Linkedin ma ściśle określoną grupę docelową – osoby odwiedzające Twój profil są zainteresowane konkretnym tematem, szukają określonych ofert pracy i z pewnością poznają bliżej Twoje doświadczenie oraz umiejętności.

Warto więc zaznaczyć swoją obecność na portalu – LinkedIn jest miejscem zarówno dla dużych korporacji, mniejszych firm lokalnych jak i freelancerów. Trzeba jednak pamiętać, że ten portal to miejsce dla profesjonalistów, i taki też charakter – ekspercki – powinny mieć prowadzone na nim działania.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji. Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce. – Dawid Kotrys  

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

"*" oznacza pola wymagane

To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.