Generowanie leadów

Lead to mówiąc najprościej osoba, która ze stosunkowo dużym prawdopodobieństwem może zostać Twoim klientem. Są to wszystkie osoby, które odwiedziły Twoją stronę, social media lub otworzyły otrzymaną od Ciebie wiadomość e-mail i wykazały zainteresowanie produktem lub usługą.

 

Dlaczego warto generować leady?

Lead generation pozwala na skupienie swoich działań na tej grupie osób, która z największym prawdopodobieństwem będzie aspirowała do zakupu produktu. Możesz się zdecydować na generowanie leadów samodzielnie albo zlecenie tego zadania specjalistom. Stosując to drugie rozwiązanie dajesz sobie czas na nawiązywanie pozytywnych relacji z klientami, dzięki czemu łatwiej Ci będzie skłonić ich do dokonania zakupu. Oprócz samych danych kontaktowych pozyskiwanie leadów pomaga w zbieraniu innych ważnych informacji, które są istotne dla odpowiedniego dostosowania działań marketingowych do specyfiki klientów (chodzi m. in. o dane na temat zwyczajów zakupowych Twojej grupy docelowej).

W jaki sposób wdrażać lead generation?

Social media marketing

Leady sprzedażowe można pozyskać na kilka sposobów. Jednym z nich są media społecznościowe. Lead generation przy wykorzystaniu takich kanałów sprzedażowych jak Facebook, Instagram i Linkedin pozwala pozyskiwać wartościowe dane kontaktowe między innymi dzięki możliwości targetowania. Oznacza to, że media społecznościowe pozwalają dokonywać segmentacji klientów. Osoby odwiedzające Twój profil są już bowiem zainteresowane konkretną branżą. Dzięki temu możesz stworzyć sobie bazę danych z kontaktami do osób, które odpowiadają Twojej grupie docelowej.

Content marketing

To metoda, która pozwala zaprzęgnąć do pracy swojego bloga, social media, landing pages i cały szereg innych źródeł. Generowanie leadów odbywa się poprzez tworzenie interesujących, przyciągających uwagę treści. Jest to również dobra metoda pozyskiwania klientów niechętnych do pozostawiania swoich danych, szczególnie jeśli zaoferujesz im dodatkowe treści, tj. fragmenty e-booka czy dostęp do części szkolenia.

SEO

Dostosowując stronę pod kątem SEO dajesz sobie szansę na znalezienie się wysoko w wynikach wyszukiwania Google. Dzięki temu zwiększasz ruch na swojej stronie, a co za tym idzie – generuje ona więcej leadów! Lead generation daje jeszcze cały szereg innych możliwości. Jeśli chciałbyś zlecić generowanie leadów prawdziwym specjalistom, i dzięki temu osiągnąć niesamowite efekty, to zapraszamy do współpracy!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji.

Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce.

– Dawid Kotrys

 

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 795 700 004 Infolinia czynna 8:00 - 16:00

Skontaktuj się z nami

Zgoda*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.