Projektowanie logo

Logo to element graficzny, który przychodzi klientowi na myśl praktycznie od razu po usłyszeniu nazwy Twojej firmy. Dlatego też warto zadbać, aby jego projekt był nie tylko profesjonalnie wykonany, ale po prostu oryginalny i miły dla oka. Jego poszczególne elementy powinny być spójne i odpowiednio dopasowane do reszty.


Dlaczego warto zainwestować w projekt logo?

Pamiętaj, że Twoje logo pójdzie za Tobą wszędzie. A dodatkowo – jeśli projekt będzie dobrze wykonany, może zyskać na wartości. Dlatego też warto zadbać o to, aby tworzył spójną całość z pozostałymi elementami identyfikacji wizualnej. Logo firmy musi więc mieć określoną kolorystykę, a także współgrać z udostępnianymi materiałami reklamowymi, drukami czy stroną internetową.

Na co zwracać uwagę wykonując projekt logo?

Dobre logo to duży krok do sukcesu. Utożsamia Twoje działania z Twoją firmą, pomaga w budowaniu silnej marki, a niejednokrotnie ma wpływ na cenę produktu. Dlatego też podczas wykonywania projektu logo trzeba zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów.

Prostota

Logo powinno z jednej strony przyciągać uwagę klienta, a z drugiej być uniwersalne i czytelne. Jeśli projekt logo będzie zawierał zbyt wiele szczegółów, to wówczas będą one rozpraszać klientów i utrudniać im zapamiętanie znaku.  Uwzględniając te fakty sprawisz, że logo będzie łatwiejsze do zapamiętania, dzięki czemu Twoja marka stanie się bardziej rozpoznawalna.

Dopasowanie do specyfiki firmy i klientów

Projekt logo powinien być dostosowany do potrzeb Twoich i osób, które korzystają z usług Twojej firmy. Dlatego też warto zlecić tworzenie logo grafikowi. Powinien on dokładnie poznać specyfikę nie tylko Twojej firmy, ale też wszystkich firm konkurencyjnych. Projektowanie logo wymaga też znajomości grupy docelowej i celów biznesowych. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze lepszy efekt, to warto wczuć się w rolę klienta i spojrzeć na logotyp z jego perspektywy. Z czym będzie mu się kojarzył Twój projekt logo? Jakie będzie wzbudzał emocje? Czy będzie zgodny ze zwyczajami klientów i ich wyobrażeniami na temat Twojej marki?

Funkcjonalność

Tworzenie logo, które zastosowane w zbyt małym rozmiarze będzie nieczytelne, całkowicie mija się z celem. Trzeba tez zwrócić uwagę na to, jak logotyp będzie wyglądał, gdy go powiększymy. Czy dalej będzie sprawiał przyjemne wrażenie i budził pozytywne emocje? Czy nie zostanie zaburzona jego estetyka?

Funkcjonalność projektu logo decyduje o tym, czy będziesz miał możliwość zamieszczania swojego znaku na bannerach, ulotkach, wizytówkach, gadżetach albo plakatach. Bo przecież o to Ci chodzi, prawda?

Kolorystyka

Kolorowy misz-masz nigdzie nie jest dobrym pomysłem. Na Twoim znaku logo też nie. Dlatego warto pamiętać o jednej prostej zasadzie: maksymalnie 3 kolory! W przeciwnym razie możesz stworzyć wizerunek marki, która… nie ma konkretnego wizerunku! Albo ma niezbyt profesjonalny. A poza tym stosując zbyt wiele kolorów odbierasz sobie niezwykle obiecującą możliwość – stworzenia znaku firmy z samych barw. Odpowiedni logotyp może bowiem sprawić, że po jakimś czasie Twoja marka będzie rozpoznawalna dzięki samemu układowi określonych kolorów.

Oryginalność

Podstawowym zadaniem projektu logo jest wyróżnienie Twojej firmy spośród konkurencji. Dlatego też musisz zadbać o to, aby Twój znak był z jednej strony dopasowany do zwyczajów klientów i panujących trendów, a z drugiej miał ponadczasowy charakter.

Elementy logo

 Każdy projekt logo zawiera elementy graficzne i tekstowe. Element graficzny to tzw. sygnet. Jego barwy powinny być odpowiednio dostosowane, tzn. bez rażących lub ponurych kolorów, które mogą wzbudzać niemiłe odczucia.

Oprócz znaku graficznego logo zawiera również element tekstowy. Jest to logotyp, czyli interpretacja brzmienia nazwy marki, lub tagline – slogan, który będzie się kojarzył z Twoją firmą. Albo jedno i drugie.

Sygnet może być też stosowany samodzielnie, jak to ma miejsce w przypadku firm, których rozpoznawalność jest już na tyle duża, że ich logo nie musi zawierać nazwy.

Jak stworzyć dobry logotyp?

 Projektowanie logotypu wymaga zastosowania odpowiedniej czcionki. Obecnie najpowszechniej stosowana jest helvetica, stworzona przez Maxa Miedingera.

Projektowanie logo to ważne zadanie. Jeśli chcesz, aby zostało dobrze wykonane, to nasza agencja chętnie Ci w tym pomoże. Tworzymy proste i oryginalne projekty logo, które nie tylko wzbudzą w klientach pozytywne emocje, ale też zostaną w ich pamięci na dłużej!

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do współpracy! Warto.

Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci dedykowany plan współpracy, czas realizacji i ceny naszych usług. Doradzimy również jak wypromować Twoją firmę w sieci i udzielimy wszystkich informacji. Kontakt do nas znajdziesz w tej zakładce. – Dawid Kotrys

Maciej Motak

Specjalista ds. Obsługi Klienta

Porozmawiajmy i ustalmy plan działania!

+48 789 814 123 Pracujemy od 9:00 do 17:00

Zapytaj o wycenę

Zgoda*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.